Stypendia WKL dla najwytrwalszych!

Data publikacji: 2022-06-26 00:00:00

Stypendia WKL dla najwytrwalszych!

Kacper, Mikołaj i Patryk stanęli na podium.

Kacper, Mikołaj i Patryk stanęli na podium i uzyskali najlepsze wyniki w rankingu na najwytrwalszych w dążeniu do otrzymania stypendiów Wielkopolskiego Klastra Lotniczego.

To pierwsze takie stypendia wręczone uczniom z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu oraz z Zespołu Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w Kaliszu.

Aby stanąć na podium pierwsza trójka rywalizowała o najlepszą średnią ocen z przedmiotów zawodowych, teoretycznych oraz praktycznych. Wzięto również pod uwagę frekwencję i zachowanie.

I tak pierwsze miejsce zajął Kacper Siuda z CKZiU w Kaliszu i otrzymał stypendium w kwocie 1000 zł.

Drugie miejsce na podium przypadło Mikołajowi Pękale z CKZiU w Kaliszu, który został nagrodzony stypendium w wysokości 700 zł.

Trzecie miejsce zajął Patryk Tylki z ZSZ w Kaliszu, ze stypendium przyznanym w wysokości 500 zł.

Wyróżnienia otrzymali Kacper Latański z ZSZ w Kaliszu, Tymoteusz Pogrodzki z ZSZ w Kaliszu oraz Damian Golicki z CKZiU w Kaliszu.

Uczniowie Grupy Patronackiej WKL pod okiem firm lotniczych, w ostatnim roku, kształcili się w zawodach operatora obrabiarek skrawających, mechatronika i elektromechanika.

Stypendium finansowane było przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Wielkopolski Klaster Lotniczy”. Uczniowie byli też objęci wsparciem ze strony Centrum Wsparcia Rzemiosł, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu w zakresie rozwoju kompetencji społecznych i przygotowania do wejścia na rynek pracy.

W ciągu roku szkolnego uczestniczyli w wizytach studyjnych w firmach Pratt & Whitney Kalisz, Meyer Tool Poland i PGZ WSK „PZL-Kalisz”. Tam spotkali się z pracownikami firm lotniczych, którzy opowiedzieli im o specyfice pracy w firmie, mogli na własne oczy obejrzeć procesy specjalne czy na gotowo wyprodukowany silnik.

W uroczystości wręczenia stypendiów udział wzięli oczywiście uczniowie, ale również ich rodzice, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, dyrektorzy szkół, przedstawiciele firm.

A my, w nowym roku szkolnym, czekamy na kolejnych uczniów Klasy Patronackiej WKL.

 

A teraz życzymy Wam odlotowych, ale też bezpiecznych wakacji.

 

Czekamy na Was!

 

Za wsparcie dziękujemy CWRKDiZ w Kaliszu.

Pozdrawiamy naszych wszystkich partnerów – Zespół Szkół Zawodowych w Kaliszu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu.

 

Kalisz dla Przedsiebiorców

Meyer Tool Poland

Pratt & Whitney

MBaerospace

PGZ WSK „PZL-Kalisz”